Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report z GPT Madrid v Brně

16. 1. 2010

Čau, tak vás vítám u dalšího legacy „reportu“. Opět jsem s tím nepočítal, takže nemám ani poznámky, ani bohužel jména protihráčů. Na turnaji se sešlo 62 lidí, což je určitě skvělý a já jsem skončil na uspokojivém 7. místě.

Balík jsem v ruce nedržel asi 2 měsíce, tak jsem měl docela strach. Dokonce jsem začal zvažovat prodej balíku, protože jsem papírově prostě nemohl nic uhrát (hrál jsem klasicky DnT, pro neznalé to jsou ti hloupí bílí konící :D). Nejvetší problém byl ten, že jsem cca 10 dní byl v Brně a neměl jsem u sebe karty. Takže jsem nemohl udělat změny v sideboardu a možná by to něco mohlo změnit. Spíš ale ne. Jsem realista J. Plánoval jsem hrát 3x Mother of Runes maindeck, bohužel jsem sehnal jen dvě. Co se dá dělat. Jinak jsem balík nechal nezměněný, od posledního CMUS legacy.

Moc se mi nechce popisovat cesta na situ apod., protože to mám z privátu cca 10 minut. Jenom jsem se strachoval, jestli mi dorazil balík, protože Drahoš na SMSky nereagoval a Sláva měl včera při předávání balíku Jardovi nějaký problémy.

 

1.       Kolo: Illusion of Grandeur + nějakej černej enchantment kombo

Na ruce mám asi 2 Plains, 1 rishadan port, matku, vial a figuru.

Oponent vyhrává hod kostkou a začíná. Pokládá zemi z invaze, která za obětování dá 2 many. Čekám zvláštní verzi Dream halls a jsem docela naštvanej. Proti kombu to mám moc moc špatný. Pokládám Vial a předávám. Soupeř zahraje Watery Grave, Brainstorm a předá. Já si lížu další R. Port a v upkeepu mu tapuju tu invazovou zemi. Soupeř další dvě kola hraje brainstormy a občas vyloží zemi, já mu je úspěšně tapu a vykládám potvory přes vial a útočím. Potom soupeř zahraje Glacial Chasm, čímž dostává pár kol. Naštestí ho portami držím mimo dostatek modrých man a soupeře země zabije.

SB: Soupeř mi nic neukázal, tak netuším co sidovat. 3x Samurai of the Pale Curtain in, 1x Jotun Grunt a 2x Oblivion ring out.

Druhá hra se nese v podobném duchu, jenom se mi podaří zahrát silnější bytosti (Avenger, Canonist). Zase ho držím rishadan portem od bílé. Soupeř opět hraje Glacial Chasm, ale na 9 životech mu ho FLickerwispem removuju a na život ho zabíjím. Divná hra.

2.       Kolo: Afinita s CotV

Oponent pravděpodobně začíná, já si nechávám takovou neutrální ruku se třema zeměma, canonistou, flickerwispem, vialem a StP. Soupeř vyloží Ancient Tomb a Chalice@1. Že by nudná Stax, která baví snad jen Jardu. Plains, go. On vykládá modrou artefaktovou zemi a Frogmita. Já pokládám zemi a hraju zabijáka Frogmitů – Canonistu. Proti afinitě to sice není žádná imba, ale pořád může blokovat. Soupeř zahraje nějakou potvoru, už nevím jakou. Já zkouším Flickerwispa na chalice, ten dostane FoWem. Pak jsme si vyměnovali bytosti a já si topdecknul Elspeth, na kterou soupeř nenašel odpověď.

SB: -2x mother of runes, -1x canonist, -1x jotun grunt, +1x Aura of Silence, 3x Samurai of the Pale Curtain,.

Nechám si ruku asi se 2x Plains, 2x Samurai, Canonista, Flickerwisp a nejspíš StP. Historie se opakuje a dostávám CotV@1. Následuje Ravager, proti kterému stavím Samuarie. Soupeř přidá frogmita a dalšího Ravagera. Já mu ničím CotV a kolo později hraju Vial a nejspíš Canonistu. Trochu mi ty hry splívají. Nicméně Ravager je celkem slabej, když mu nefunguje modular kvůli Samuraiovi, takže ani moc neútočil. Potom jsem udělal brutální chybu, když měl soupeř na stole frogmita, ravagera a myr enforcera, já měl na ruce Flickerwispa a O.Ring a vial na dva. Nevím co se stalo, ale chtěl jsem dát na Vial třetí counter a pak mi přes flickerring kombo zrušit 2 permanenty, ale na tu kostku jsem counter prostě nedal. Sláva pak říkal, že jsem na tu kostku šáhl, ale dal tam dvojku. Prostě si to nepamatuju :D. Nicméně jsem měl vial na 2, tak jsem musel hrát flickerwispa za hardcast a removovat z Ravagera countery. Díky tomu mě soupeř jsel až na 7 životů, ale pak se mi podařilo stabilizovat hru pomocí ringu, mangary a karakasu.

3.        Kolo: Canadian Treshold

Dostáváme deckcheck, jako to u mě bývá na každým CMUSu zvykem. Že bych vypadal jako podvodník? :/. Já mám balík v pořádku, soupeř má něco s obalama a musí pár karet přebalit. (pozn.  pro hanze: přebalit jako přebalit karty a ne jako stormpoopera). Ze sidu omylem odkryje EE a Krosan Grip a moje podezření se potvrzuje. Ha, Treshold. Treshold je balík, který si přeju potkat….naneštěstí pro soupeře J.

Soupeř vyhrává hod kostkou a začíná. Já si nechám pruměrnou ruku plnou potvor a snažím se ho od začátku přetlačit. Sice se snaži a co dojde na stůl tak během chvil lehne popelem, ale nechodí mu potvory a bez potvor se v Tresholdu vyhrát nedá. Když už mu dojde Nimble Mongoose, já si líznu Elspeth. Celkem unfair.  Ještě přemýšlím, jestli má nebo nemá Fow, tak zkouším Mangaru. Soupeř naštěstí můj balík uplně nezná, tak Mangaru counteruje a na Elspeth už nemá odpověď. Po pár kolech je hotovo.

SB: -3 mangara, -1 O.Ring, +3x Samurai of the Pale Curtain, +1 Jotun grunt

Soupeř znovu začíná, položí Tropical a nechá mě hrát. Já se rozmýšlím, jestli zkusit vial  nebo wasteland na zemi. Volím cestu nejmenšího zla a hraju Plains. Oponent na konci kola hraje jeho proslulý brainstorm (v první hře zahrál 4 během asi 10 kol). Ve svém ponder, pokládá a Wasteland a nechává mě hrát. Teď je příležitost pro Wastelandu ma Tropical a následně Vial. Soupeř má tentokrát potvory, ale jak naschvál nemá zelenou. Já mezitím hraju nějaká potvory (Canonist, Avenger, Figura atd). Figura umře a soupeř se rozmýšlí, jestli zabije Avengera nebo Canonistu. Celkem jasná volba, ale soupeř střílí Avengera. Další kolo pokládá Tarmogoyfa, kterej dostane Swordem a tak můžu řádit vesele dál. Myslím, že jsem ho nakonec ulítal flickerwispama.

4.       Kolo: Monoblack aggro

Soupeře znám z úterních legacy z rytíře, navíc sem s ním před hrou probíral jeho deck. Takže oba víme, co hrajeme. Vyhrávám hod kostkou a mám imba start: Vial. Balík chodí tak, jak chodit má a potvory tam házím hezky po křivce. Soupeř má lehce flood. Zabíjí co se dá, ale nestačí to na mě.

SB: asi nic :D

Druhá hra je trošku jiná. Soupeř hraje přes rituál Bloodghasta, kterej dostává swordem. Potom vynechá landdrop. Já mám na ruce rishadan port, tak mu swamp tapu. Soupeř si lízne bohužel Wasteland, ale já si líznu druhej Port a okupace jediné bažiny pokračuje. Pak zahraju matku, asi isamaru a položím mangara lock a vial. Na to soupeř už nemá odpověď a poté, co přes confidanta otočí tombstalkera, během asi tří kol prohrává. Flickerwispové jsou svině :D.

5.       Kolo: Hraju proti někomu, o kom si myslím, že hraje Aggro Loam, což není úplně nejlepší matchup. Navíc jsem po 4. Kole první a on druhý, tak si dáváme remízu. Ještě jsme dali cvičnou hru  a zjistil jsem, že hrál Uganda Strike (kdo nezná, deckcheck GPT Madrid v Praze). Porazil jsem ho 2:1, ale jenom díky 3 flickerwispům v každé hře.

Už mám hlad jak a žízeň jak prase, naposledy jsem snídal tři dny starej chleba někdy ráno kolem 9. hodiny :D, tak se s Jardou vydáváme na výpravu za jídlem. Bohužel je všechno zavřený a už není čas zajít do Billy, tak jsem pěkne nasranej.

6.       Kolo: Zas nevím proti komu hraju, ale máme 13 bodů, takže nám do TOP8 stačí remíza. A navíc mám fakt brutální hlad. Tentokrát jdu hnedka do Billy a kupuju si paranskou klasiku. Zasvěcení ví J

Čekání na top8 se docela prodloužilo, kvůli nějakejm dvěma fixlákům. Navíc pokud bych vyhrál zápas v top8, nedostal bych se dom, protože by Drahošové jeli beze mě. Ani se jim nedivím, čekat a dívat se na někoho jak hraje 2 hodiny.

V top8 potkávám ANT a to už vím, že jsem prostě v háji a pojedu domů s Drahošema (aspoň jedno pozitivum)

Soupeř vyhrává hod kostkou a nečekaně začíná. Já jdu na 6 v domění, že líznu Canonistu. Hraju v prvnim kole vial -> matka. Pak jittu, bohužel Canonista nedojde a útápím se v hrozné agonii.

SB: Tady bych mohl odsidovat půlku balíku, protože většina karet je proti ANTu víc než špatných. -4 random junk, +4 Silence.

Začínám a konečně to vypadá, že se štestěna přiklonila na moji stranu. 2x Plains, Vial, 2x Canonista, Jotun, něco. To prostě nemůžu prohrát. A taky že ne. Projde Vial i oba Canonisti a během dvou kol si líznu 2X Silence, aby se to nekazilo. Oponent  se sice brání Echoing truth a černým pactem, ale Silence je nekompromisní.

Třetí hru si dramaticky odkrývám líznuté karty. Matka, Canonista. Tak to je mazec. Bohužel nedošla jedná zem. Tak jdu na 6. To je pěkně o ničem (čti žádnej hate) tak jdu na 5 a následně na 4. Pořád bez hatu. Zahraju matku a pak prohrávám.

 

Sice jsem to čekal, protože na combo to mám dost špatný, ale aspoň mě mohl balíček trochu podržet. 7. Místo taky není uplně marný. Vyhrál jsem zlé země (Badlands) a booster Zendikaru, kterej jsem dal Drahošovi za cestu (otevřel tam Arid Mesu, tak aspoň něco J). Akce to byla parádní, jenom mi trochu vadily ty miliony lidí dole v rytíři. Nebylo tam k hnutí. Jarda uhrál 4:2, protože si jednu hru prohrál na svoji brutální chybu(sorry Jardo, ale kdyby ses nevytahoval jak jsi dneska hrál bez chyb, asi bych to nezmiňoval :D) – soupeř hrál na jardu natural order na progenita. Jarda měl 4 many, potvoru a na ruce order, ale zapomněl, že progenit je legenda, tak radši prohrál :D. Stačila mu remíza k top8.  Už se mi nechce nic psát, tak jdu spát. Pokud jste to přetrpěli až sem, tak díky za přečtení a zas někdy J

 

pelda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

(pelda , 18. 1. 2010 0:28)

už mě monowhite nějak omrzel, možná je na čase vyměnit balík

...

(Slavi, 17. 1. 2010 22:48)

Super report!! Ma nejlepsi balicek jaky jsem kdy hral(rozseka vsechno:)) a Pelda je dobry hrac! Veril jsem ve vitezstvi.

to Pelda

(čut, 17. 1. 2010 19:02)

ok, každopádně velká gratulace za velký výsledek. Prý tam byla celá špička českého legacy magicu, o to je výsledek cenější.

(pelda, 17. 1. 2010 18:59)

ad 1) klasicky makovej závin a něco na pití
ad 2) já to nemyslím zle, jenom se jarda vychloubal, že ten den neudělal žádnou chybu, tak jsem mu to musel připomenout :D

zajímavý report,

(čut, 17. 1. 2010 18:45)

pro mne bohužel ne tak použitelný, spoustu karet neznám, čili ikdyž to bylo odborné a na správné úrovni, pro mne nepoužitelné. To ale neni Tvůj problém Peldo. Jinak by mne zajímaly 2 věci: za 1) co sis koupil v té Bille :-) a za 2) proč se pořád tak navážíš do Jara :-)?

deck

(pelda , 17. 1. 2010 0:57)

http://deckstats.net/deck-27246-7f51254145297efac38d2117a5220e4d-en.html

(pelda, 17. 1. 2010 0:50)

neví, ani pelda neví

(jaro, 17. 1. 2010 0:42)

pelda možná ví*

kačer

(jaro, 17. 1. 2010 0:41)

kdo to dostal nevím :D pelda možná, ale Do anh ne. toho spíš tipuju že to celé vyhrál :)

fixlaci xD

(Kacer, 17. 1. 2010 0:38)

fajn report, prvni nahlednuti do legacy. Btw kdo dostal diskvalifikaci za podvod ? tipuju David Do anh xD

!!!

(Hanz, 17. 1. 2010 0:19)

Všechny ostatní reporty se můžou jít zahrabat. Krása (dost jsem si užil ty dějové odbočky a odkazy, či stará dobrá slova ala "fixlák"). V neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout diakritiku (která zde nemá moc příznivců).

to jaro:

(pelda, 17. 1. 2010 0:13)

jako bys někdy věděl, že hraješ magic :-D. A to že jsem bulvár, to mi neříkáš žádnou novinku. Co vím ,to vykecám a ještě si k tomu něco domyslím. Takovej sem hajzl !

btw

(pelda, 17. 1. 2010 0:11)

chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mi půjčili karty a všem, kteří mi fandili, veřili a doma u televizních obrazovek drželi palce. Takže vám vzkazuju: bez vás bych to nezvládl, děkuju :'(

nice report

(jaro, 17. 1. 2010 0:09)

ale musím si obhájit poslední řádky :D ta prohra s tím progenitem byla hned první kolo to sem ještě nevěděl že hraju magic :( , a stačila remíze do top 8 sem zjistil a ž potom co dostali dva hráči diskvalifikaci či co za podvod :D bulváre ! :D