Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report z brněnské mini serie - Extended

20. 2. 2010

Tak jsem se po čase opět rozhodl něco napsat k našim tradičním sobotním výletům za kartičkami. Tentokrát to všechno bylo nějak narychlo, protože dosud jsem na extended vždy hrál bant, ale od minulého PTQ ve Vyskově jsem na něj byl velice rozezlen, takže jsem uvažoval o něčem jiném. Ve Vyškove mě totiž 4x brutálně posvačil All in red (resp. Magus of Moon).

            Moc se mi zalíbil Peldův BW Smallpox, takže jsem se rozhodl to otestovat. Jenže doma kromě scullerů, pathů a oblivionů jsem toho moc nemel. Takže mi vypomohli David, Fido a Jarek, za což jim tímto ještě jednou dekuji.

            Karty jsem dostal do ruky až v pátek a jelikož se hralo v Brne už v sobotu, tak jsem stihl jen 5 her se synem, jenže jeho dredge mi do hry moc nezasahuje – takže na testing špatné.

            Něco jsem odehrál na MWS, ale tam mnohdy potkávám decky, že nestačím koukat, takže jsem byl malinko nervózní, jak to bude v reálu.

            Vyrazili jsme tradičně v 9 z Třebíče ve třech. Já, junior a Jarek. To už jsem věděl, že Jarda má půjčeny balík od Peldy, takže až na pár mých vylepšení (mnohdy vynucených okolnostmi) jsme měli stejné balíky. (Jarek to mel asi ucelenější). Trochu jsem zariskoval a nacpal už do zakladu 2x exstirpaci. Kluk si vezl svůj dredge.

Cesta úplne v pohode, už jsem si zvykl jezdit do Brna za 45-50 minut – podle toho jestli kluk kouká nebo nekouká na tachometr. V aute mě stihl ještě vytočit , protože si až tam vzpomněl, že nemá rusalky za 5 kč – a nepřipomněl mi to doma, takže jsem nikomu o ně neřekl... nakonec to nahradil nějakou náhradou, ale viděl jsem, že ho to taky mrzí, takže jsem už nic neříkal...

            Vstupné 100kč, ale lákalo nás, že se jedná o sérii tří turnajů, kde se boduje prvních 16 míst, takže v nás hlodalo, že kdyby se zadařilo, tak možná... Koupil jsem si několik manových vyrovnávaček, sepsal decklist a čekal na los.

            První kolo jsem dostal to, na co to mam, myslím, dost špatné – dark depth+ thoptry. Hod kostkou jsem vyhrál  a naštěstí mě  i úvodní ruka potěšila. Thougseize, duress, smallpox aréna a BBW na ruce  se mi zdálo dobry, když začínám. Thougsaize mu vyhodila hexmaga. Dolízl jsem extirpaci a jedno nebezpečí bylo zažehnáno. Když jsem ve třetím dolízl Flagstone, tak se mi smallpox zdál najednou ještě zajímavější. Pak jsem si vyložil arenu, lízal dve karty za kolo, občas mu prohlídl ruku duressem a sculerem a ukousal ho finksama.

            Nasidoval jsem extirpaci do plných, přidal Katakiho (moc jsem nevedel, jestli se to hodi) a 2x Shadow of doupt. Jenže, jak nemam nic s tim balíkem odehrano, tak jsem váhal, co vyhodit. Vyhodil jsme spektry, ale nvm no. Druhy kolo jsme poznal, co jeho balík umí omg. Položil dark depth a v druhym kole hexmaga.. Na konci druhého kola (jeho druhého – ja mel jednu swampu na stole...) mel na stole 20/20 indestrictible, sword sem neměl, nejlevnější potvoru za 3, takže jsme šli na třetí hru a moc jsem se bál.

            Ted to bylo lepší – nebyl rychlý a já začínal. Položil jsem arénu, on confidanta – a pomalu jsme se kousali až do 10-9 životu. Pak si otočil nějakou sračku za 6 man!!! ani nevím, co to bylo, protože zařval, že je jedna v balíku a všichni kolem stolu (byli jsme poslední stůl, co hrál) se smáli, až se za břicho popadali – měl sice na stole foundry i sword, ale já mel oblivion – jenže on mě ho ještě dvě  kola 2x vrátil na ruku L ale moji dva finksové a sculler furt utočili, takže musel podskakovat thoptrama a nakonec jsme ho zakousl. 1-0 Vyhrál i kluk a Jarek, takže spokojenost.

            Druhy kolo se stalo, co jsme nechtěli – narazil jsem na Jarka – mirror jak sviňa.  On to mel lepší - víc Jitte, Elspeth..  Naše hry byly dost divné – vyházeli jsme si ve 3-4 kole ruce a hráli v top-deck  módu. Oba na stole arény, lízali jsme jak diví, ale ja tam mel víc potvor – a přejel jsem ho hrubou silou.  Ve druhý hře to se mnou vypadalo bledě  - Jarda vyložil Elspeth – a každy kolo mě sjíždel 4/4 líták.. Už jsem myslel, že je to v piči... Naštěstí mě přišli tři finksové, takže jsem se držel.. Jenže já musel útočit do Elspethy – takže Jarda byl na 9 životech a já měl jeden a na stole arénu – to znamená že se příští kolo se zabiju sám. A Jarek mel na stole Tombstalekra (taply po útoku). Mel jsem jeden tah...  Zaútočil jsem vším, co jsem měl – přesně za 9 – Jarda musel podskakovat – a musel 3/2 finkse, jinak by mu zůstal jen 1 život a zabil by se arénou o kolo dřív než já ..  Kamarád finks mi přidal 2  životy – ja neumřel na doliz a jelikož jsem mel na vyložení spektru- která zablokovala lítáka – tak Jarda umřel... ja mel 1 život...  Vyhrál jsem 2-0, ale bylo mi Jarka líto, bylo to o tah, o kartu a o 1život... Takže já mel 2-0 na hry. Kluk prohrál, takže s Jardou měli 1-1.

            Třetí kolo jsem narazil na faerie – já se jich bojím jak čert kříže – a ukázalo se, že mám proč. Prohrál jsem hod kostkou – takže pešek.  Přišlo mi to na prd – muligen do 6, a on v prvním!!! kole položil přes mox bitterbloosom. Najednou byl smallpox dost slabý... Ještě mi 2x zahrál vendelína – a šli jsme na druhou. Ted to bylo lepší – začínal jsem, posvačil jsem mu oblivionama 2 bloosomy, něco zahodil dures a sculer a sceptra vyházela zbytek. Třetí hru začínal on a bylo to vyrovnané – on se množil a moje Jitta mu zabíjela féerie – jenže pak vyložil svou – obě šly do kytek a on si dal druhou – end. Takže 2-1 na hry i celkově zatím.

Kluk i Jarda vyhrali, takže jsme všichni měli zase stejně a všichni jsme snili svůj sen dál.

            Čtvrté kolo jsem zase dostal thopterfoundry... L  Ale tentokrát soupeř hrál jen na foundry a Tezzereta. Depthy nemel. Lepší – ne o moc – ale lepší. Soupeř hodil 18 – a já  proklínal kostku, abych se jí vzápětí hluboce omlouval  – mě dala 19....  První kolo mi ukázal můj balík, co umí – první kolo duress – zahodil jsem mu meek (lepší by byla foundry. Ale co..) A ve druhým kole jsem mu ho extirpoval. Vykulil oči, povídá mi – ty to hraješ v základu? A jelikož na nás zrovna koukal judge – nevím  - koukal na mě asi 3 celý hry – nvm proč – tak mi zkontroloval balík podle decklistu – a byly tam v základu J Takže mi řekl, že mě už nemá jak zabít a šli jsme na druhou. Tam jsem byl pomalejší  a nepřišel mi oblivion – ale soupeře jsem držel na uzdě – Kataki – mu totiž nedovaloval dělat moc artefaktů – respektive dovoloval – ale pak zdechávaly. Nikdy jich neudržel víc jak 2-3 (měl ještě meek a továrnu). Takže můj Tombstalker s finksama  ho dorazili  dřív, než on ukousal mě. Dva nula a celkově 3-1.  Jarek taky mel 3-1. Kluk prohrál a mel 2-2. Standingy ukázaly, že má ale hodně vysoké pomocné a že jeden až dva lidi se do 8 dostanou i s 3-2. Takže říkal, že se bude bít jak lev. Jarek mel pešek jak svina – nejhorší pomocné ho napárovaly dolů a musel hrát natvrdo. Já byl druhý nejlepší s 9 bodových, takže jsme dali remízu a v klidu si otestovali balíky – co kdybychom na sebe narazili v 8čce. Hrál takový hodně divný balík – všehochuť – goyfove, reliquionář, ob nixilis... ale dal jsem ho. Kluk lehce předredgoval afinitu a čekal... Jarda rupl a bylo po nadějích. Kluk nakonec skončil 9 – a těsně mu unikl postup, Jarda byl hned za ním. Malou útěchou jim byl alespoň booster útěchy.

            Jak na potvoru – jsem hned ve čtvrtfinále dostal znovu ty samé féerie. L L  Byl jsem naštvaný a v podstatě rezignovaný a smířený s porážkou. ALE NE. Všechno bylo jinak. Fakt mi to chodilo – v první hře mi přišly 3x poxy a 3x flagstone. A najednou jsem zjistil, že bez zemí féerie nehrajou nic. Ve druhé hře začínal soupeř a bylo to zlé – sice sem ho stáhl na 5 životu (respektive se pomalu blosomem stáhl sam) – jenže pak ho championnul a 2x po sobe mi tapnul všechny potvory commandem a pak 2x mi tapnul všechny many v unkeepu... Moc jsem se bál. Ale já zahrál tombstalkera – a drželi jsme se v šachu. Ja ho nechtěl obetovat – on mel na stole 4/4 a 3/1 litaky a ja 5/5 stalker. Pak udělal něco, co nechápu – a podle mě si tím prohrál hru. Vendelínem mi zkontroloval ruku – a řekl že nic nemam vyhazovat, abych si nelízl nic horšího – a nechal mi arénu. Já si pak 3x lízl dvě karty – a dolízl si oblivion a  path – a vyhrál 2-0 J

            Ve čtvrtfinále ve mě taky byla malá dušička – narazil jsem na červenozelené agro.

A ještě začínal on. Přejel mě,  jak malého kluka – v pátém tahu 0-1 L. Punishing mi rovnal jednoho blockera za druhým.

            Druhá hra začala velmi zle – muligen do 5!!! A ještě začínám – aspoň budem dřív doma.. Ale teď mě podržel sideboard.  Nevím proč – ale já mám sklony přeceňovat sílu červené – takže v sidu jsem měl 5 karet proti červené – rozhodl jsem se zariskovat – a přidal 2x burentona, 2x kruhy na červenou a 1x kora firewalkera. Na úvodní ruku (5 karet) jsem dostal burentona a kruh. Měl jsem štěstí – soupeři nechodili nacatlové a manaplasmy, ale blesky a bogartové – a to bylo moooc dobré sousto pro burentona a kruhy. Tombstalker ho zabil pak. Ve třetí hře jsme zase muligenoval omg – sice jen do 6 ale nezačínal jsem. ALE J kruhy ve druhém a Firewalker ve třetím byli good. A když jsem mu v prvním kole zahodil punshing a ve třetím ho extirpoval – tak byl svět najednou o mnoho krásnější. Útočit mohl jen zelenými potvorami a blesky jsme preventoval. Finksove podskakovali pod manaplasmy, kor přidal taky par životu. Nakonec jsem ho ušmudlal tombstalkerem – mě zbyly 4 životy, když umíral. Na ruce mi to ještě jistila poslední karta ze sidu – Pulse of the fields.

            Jsem ve finále – byl jsem klidný -  jak Američan, úkol splněn – takže co.. První hra super – soupeř sice začal mastně – forest a hierarch a ve druhým goyf – ale obě země i potvory zabily dva poxy a další zemi vůbec nestihl zahrát a umřel pod finksy.

            Druhou hru přejel on mě a třetí mi to krutě nedošlo  a on měl hroznou haluz – nechal si dvě země -  bílou a červenou a na ruce mel jedinou červenou kartu a všechno zeleny – ale za jednu zelenou 2x nacatlové a 2x goyfové : Blesk sem mu zahodil duressem – a on si dolízl zelenou fetchku.  Mel hroznou převahu a Pulse of the field mi podstřelil... takže konec a beru 8 boostrů za druhé místo a 15 bodů do té série.

            Celkově spokojenost – Neudělal jsem žádnou velkou chybu, balík docela chodil, a hlavně je fakt zábavný a variabilní. Jen škoda kluků - respektive toho, že skončili těsně před branami osmičky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hah

(Hanz, 24. 2. 2010 16:22)

Není žádná novinka, vždycky jsem si stavěl a hrál svoje decky. Tenhle se docela vyvedl no :).

pěkný reportík

(čut, 22. 2. 2010 20:39)

dost podrobný, trošku hrubá mluva, ale proti gustu žádný dišputát :-). Hansi možná by ses teda do magicu měl vrátit, když si takový úspěšný creator :-)

(pelda, 22. 2. 2010 15:28)

prapůvodní koncept je víceméně hanze, moje počáteční nápady se nechytly, já jsem se zasloužil spíš o vyladění decku v poslední fázy tvorby, takže je to tak 85% hanzova práce

autorství

(čut, 22. 2. 2010 14:23)

čí je to tedy balíček? myslím původní idea. Hanze? Peldy? Hanze a Peldy? Nebo Drahoš modif? Osvětlete mi to kluci :-)

pěkné

(Hanz, 21. 2. 2010 10:31)

jop, líbilo se.
Btw všechny moje decky jsou zábavné !

(Jaro, 21. 2. 2010 0:28)

dobrej report

(pelda , 21. 2. 2010 0:12)

pěknej report a balík taky celkem chodil :).