Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskuse o čemkoliv

7. 12. 2008
Semka můžete psát úplně všechno. Bez cenzury. Njoy

Pelda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

umezawa jitt'e

(hanz, 19. 12. 2008 11:25)

Slyšel jsem že tu někdo chce umezawu ? Klidně ju prodám... Tím bych ukončil tenhle trapný spor o sculler/goyf .)

jestli se do toho můžu vložit,

(čut, 18. 12. 2008 19:56)

byl bych opatrný. Opatrný v tom, že stoprocentně je lepší to a to. Samozřejmě jsou jistý archetypy do kterých se hrajou karty. Jenže rocky může být univerzální a to je jeho výhoda.

Při nezaujatém a extended nepokřiveném pohledu se na první pohled zdá vcelku jasné rozdělení - goyf je tlaková karta, zatímco sculler je spíše proti kontrolum, nepotvorovým balíčkům.

Goyf tedy bude mít lepší (cca 3:1) využití, ale scullera bych v jistých situacích nepodceňoval. A pokud například vím, že mám strašně slabý matchup
proti kontrolum, tak ho tam přidám. Pokud vím, že turnaj bude hodně o kombu, taky ho tam přidám....asi tak to vidím já.

fuck nadpis

(jaro, 18. 12. 2008 17:09)

tak kdyz bych hral dorana tak tam goyfa dam.. ale zatim se my to nechce predelavat na doran rock,potrebuju minimalne jeste aspon umezawy. Raven's crime nehraju, a needle je sidovka ja toho scullera hraju v zakladu.

jeste dodatek

(pelda, 18. 12. 2008 17:02)

proti tooth and nailu nebude sculler nějak extra protože ti ho odpálí explozí nebo jakýmkoliv jiným hromadným ničením. Tooth and nail musíš sjet dřív než tam stihne hodit to jeho kombo nebo colosa. Tam by byl nejlepší needle :D.
Tron je zákeřný kombo. Tam by zas byl lepší needle na akademii. Sculler ti tam imo stejně moc nepomůže. Další komba co se hrajou .... hm ... heartbeat už asi moc ne. TESP taky ne. jedině swany a tam by to chtělo pořádnou kopu ničení na swany a hlavně agresivně. Nehledě na to že se ve swanech hrajou firespouty a chain of magma takže by ti skullera hnedka zabil. Ten goyf tam aspoň přežije a bude šikanovat, pokud nedostane spell snarou nebo tak něčím.

no ...

(pelda, 18. 12. 2008 16:56)

tak to že elfball je kombo samozřejmně vím, ale to sem rozebíral samostatně. Když hraješ proti elfům tak ti se hrajou až na pár úprav podobně takže imo víš co čekat. navíc s doranem je goyf ještě o jedna větší zabiják. Nevím jestli ho ještě teda hraješ. Ještě hraješ přece Raven's crime - další discard kterej nějaký kombo na začátku docela potrápí, protože tam většinou využiješ úplně všechny karty z ruky. Chvíli sem hrál po MWS kombo na empty the warrens takže vím :). A s tím jak máš barevný země toho scullera taky nemusíš zahrát hnedka na začátku a dál už je pak celkem slabej imo.
Scullera nepodceňuju, naopak ho mám moc rád :)

poznamka xD

(jaro, 18. 12. 2008 16:50)

tak proti afinite nebo jinejm agrum je dobrej, ale porad v mejch ocich nebude o moc lepsi nez sculer, kterym skautnes ruku vis co mas zhruba cekat atd. proti elfballu si myslim ze sculer sice nema na canonistu ale praci odvede podobnou.. tam de o zacatek a o to co ma na ruce, pak uz si to pohlidas nicenim a seize je samozrejme nenahraditelna, ale v baliku je max 4x. a komba se nehrajou ? elfball je treba kombo :) a tady neni svetova scena takze tady se komba hrajou :P . a sculer na cervenou je jako goyf na cernou, ikdyz se ta cerna hraje min. takhle to vidim ja .) a proc ma sculler 25 a goyf 740 ? protoze goyf se hraje vsude, da se strcit vsude a je imba. tohle je jen muj nazor a nikomu ho nenutim :D goyf je samozrejme dobrej, ale do myho baliku ho proste nestrcim. sculler se my osvedcil, goyf nak vyrazne ne...

ajo vidíš

(pelda, 18. 12. 2008 16:32)

no ale pořád si mi nevysvětlil v čem je vlastne sculler za 20 korun lepší než goyf za 600 :D

mana cost

(jaro, 18. 12. 2008 16:25)

u toho unmaku sem se spletl... vcera sem ti to vysvetloval xD mas davat pozor

jeste poznamka

(pelda, 18. 12. 2008 16:25)

proti affinitě si myslím že ten goyf je dobrej. Aspoň ho rychle rozjedeš protože je za artefaktovou potvoru hnedka 2/3. Plátovanou potvoru zabiješ a tím dostaneš pár kol který dořeší nabouchlej goyf.
Proti elfballu je imo lepší thoughtseize a do seidu canonista. ikdyž se v elfech hraje v základu nějaký ničení artefaktů, takže to vyjde skoro nastejno jestli ti odpraví skullera nebo canonistu. komba se moc nehrajou. Teda aspoň na světový scéně, narozdíl od různejch agger.
Nehledě na to že sculler je děsně fragilní a proti balíku kde je červená ho moc nevyužiješ. Maximálně mu vemeš nějakej frit, kterej si stejně hodně brzo lízne a ty ses bez potvory a může tě v klidu jezdit.
Takže tak vidím já :)

a co mana cost

(pelda, 18. 12. 2008 16:19)

ještě předevčírem si mi říkal že nemůžes hrát unmaky jak na to nemáš landy. A tohle je hodně podobný. Na scullery many máš? :D

goyf/sculler

(jaro, 18. 12. 2008 14:38)

hral sem 3 scullery na ukor 3 goyfu a dle meho my to pomohlo vic nez kdyby tam byl goyf kterej je napr. proti elfbalu/afinite/kombu na picu, takze ja radsi vyhodim kartu z ruky ikdyz treba jen na chvili, nez abych mel na stole cca 4/5 co nic neumi, na to tam mam slony :D

nezasvěcení říkají

(Aleš, 18. 12. 2008 14:06)

Jestli máš 4 Tarmogoyfy hraj je.

nj sculler imba

(pelda, 18. 12. 2008 12:23)

ikdyž je sculler tak imba, pořád si myslím že je lepší hrát 4 goyfy než 4 scullery ^^
Zasvěcení ví na co narážím

kvíz vyřešen .)

(hanz, 18. 12. 2008 6:31)

Takže, evidentně už není nikdo kdo by odpověděl ... U scullera je jasně napsáno "When Tidehollow Sculler leaves play" udělej něco, takže je jedno jestli se vrátí do ruky, jde do hrobu nebo do rfg zony...

PS: Když se nad tou otázkou člověk zamyslí, je to docela jednoduché(zakl. pravidlo mtg o vyhodnocování spellu a abbilit ve stacku), ale vysvětlujte to někomu po mws ^^

ehm

(Aleš, 18. 12. 2008 0:21)

Pokud Tidehollow Sculler přišel do hry na ruku se vždy podívá to bys musel counterovat pomocí Stifle, Trickbind nebo Voidslime.

who is Aleš??

(čut, 17. 12. 2008 23:38)

Ten člověk evidentně rozumí pravidlum, jen bych doplnil, že pokud by ho zabil magma sprayem (RFG), tak se vlastně ani nepodívá do ruky. Je to tak velký Hansi?

kvíz

(Aleš, 17. 12. 2008 23:07)

S příchdem Tidehollow Scullera se do stacku umístí CIP spouštěná (triggered) schopnost - removnutí karty a čeká tam na svoje vyhodnocení, po zabití Scullera, který tímto opouští hru se "vrací karta" do ruky, pak se můžeš podívat a removnout kartu vlasně navždy.

kvíz

(hanz, 17. 12. 2008 19:37)

Mám tu pro vás jednu otázku ( mimo peldy a jardy ).
jedná se o jednu situaci v mtg:
Tidehollow Sculler jde do hry, chce removovat kartu soupeřovi z ruky, ale soupeř zareaguje shockem a zabije scullera.
Otázka je jasná, co se stane dál ? Jak to dopadne?

kdo nezná scullera ( http://ww2.wizards.com/gatherer/CardDetails.aspx?&id=175054 )

fuck nadpis

(jaro, 17. 12. 2008 16:10)

jo vemu

já jsem se přepsal...

(čut, 17. 12. 2008 8:36)

myslel jsem samozřejmě, že dám Ti taky třistovky jak Hans a tu zemi, černozelenou k tomu navíc...jinak by to taky úplně ztratilo smysl. Byl už večer :). Omlouvám se. Jinak pokud se dohodneme, tak tu kartičku CCS vem až pojedeme do Jihlávky, já vezmu svou kartičku země a ty tři čenta...