Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report ze sobotního draftu

8. 11. 2008
By Pelda

Úvod
Už ráno jsem tušení, že se asi všichni nedostaví. Taky že ne. Kaňa byl v Brně, Vacin kalil v hospodě pozdě do rána a Tomáš Tkačuk se neozval. Navíc sem nevěděl v kolik jede bus tak jsem pro jistotu vstával o půl osmé takže nevyspanost jak prase. Autobus jel až o hodinu později. Alespoň byl čas se pořádně nasnídat. O půl deváté jsem nastoupil do autobusu kde už byl gang důchodců snažících se zabrat všechna volná sedadla bezdůvodným ježděním sem a tam (zasvěcení ví :D). U Kroupů jsme byli asi o pět minut později. Čekal tam pouze Jarda. To už bylo jasné že nás víc nebude. Co mě potěšilo bylo to, že nám fungoval DCI reporter. Chvíli se vedla debata o tom, že rapid je jenom na stahování porna. Podle Kroupíků je to na tahání seriálů. Jaké mě čekalo překvapení, když se mi DCI reporter stáhl do složky Erotika obsahující celkem slušnou sbírku :D. Po nastavení reporteru se začalo draftovat.


Draftování
Jako první jsem otevřel booster s obrázkem knighta, protože jsem doufal že v něm bude nějaká mocná karta jako včera. Otevřel jsem branching bolt, nějakou kartu do UWB artefaktů a vysoce nehratelné ráro. Artefakty jsem hrál na minulém draftu tak jsem hned bral bolt. Postupně mi chodily karty jako naya charm, resounding tunder, nabral sem nějaké malé bytosti a snažil se to postavit jako zelenobíločervený tlačák s několika zabijáky. Naneštěstí Aleš vedle mě draftoval to samé tak jsme si navzájem svačili karty :D. V posledním boosteru sem otevřel nejcennější kartu draftu – Ethersworn Canonist. Sice je dobrý, ale do konceptu mého balíku je absolutně nehratelný. Tak jsem bral 2/3 co jde do bloku zadarmo. První tři kola chodily dobré karty, ale pak jsem byl nucen brát marnosti jako Savage Hunger. Od pátého oběhu jsem začal svačit cizí obelisky a lítače. Podle nedraftovaných karet jsem balík tipoval na propadák roku.


1. kolo – Hanz (UWG)
Počítač mi do prvního kola poslal Hanze. Ruka je celkem špatná, asi 3 enchant creatury, dvě dražší mrchy a dvě země. Tak nějak sem čekal že to dojde a nechal si to. Bohužel mi nedošly jak země, tak hratelné potvory na ,které bych dal moje nehratelné enchanty. Od druhého kola na mě dotírá kanonista podpořený později potvorami s exalted. Když už vyhodím nějakého blokera tak mi ho hodí na vršek nebo na spodek balíku. Když přijde do hry battletrace angel tak je to gg. První hru mě nekompromisně rozdrtil.
Ve druhé hře mi přijde ukázková ruka. Ve druhém kole 2/2 haste, ve třetím to samé a takhle to sypu až do pátého. Když mi přijde +3/+0 a first strike tak je konec.
Třetí hra už není tak rychlá. Landy chodí jakž takž, ve třetím vyhodím picače(za tapnutí 1 dmg někam). Na ruce mám branching bolt a resounding tunder. On na mě vyndá 3/4 s lifelinkem, ale ten umírá na tunder. Začínám tam pomalu dávat nějaké potvory, ale na jeho potvory to nestačí, Navíc mě jezdí flyingem.. Když už to začne vypadat špatně, pomůže mi bolt který vyřeší anděla a 2/2 s exaltedem (hanz to nenese moc dobře :D). Bez podpory exaltedu mi neubírá tak moc a já můžu přejít do útoku. Zabíjím ho do tří kol. 1:0


2. kolo – Aleš (UWG)
Nechávám si celkem slušnou ruku s charmem a nějakými potvorami. Landy chodí v hojném počtu, možná až příliš. Díky tomu ale dokážu na stůl rychle procpat poje silnější bijce. Alešovi nedošly na začátku země takže asi 2 kola nic nemlže zahrát a já ho mezitím sjíždím po šestkách. Potom tam vyhodí nějakého zeleného zabijáka. Vyměním ho s mým 2/2 co se za 3G pumpuje. Balík už byl ale nakoplý a na ruce sem měl fritování. Jde se na druhou.
Druhá hra je o něco zajímavější, vyndá tam na mě manaplazmu. Ta mě sjíždí asi na 10 životů protože ji vždycky přes něco posílí. Pokusí se o kombo s Hell’s tunder a jde to útoku, jenže to špatně spočítá a vyhoří mu 3 many. Já dávám do bloku zadarmo kočku. Když je zatapaný, sestřelím mu manaplazmu. Potom to jde ráz na ráz. Vyvolám tam dva bijce, kteří ho nekompromisně sjíždějí. Aleš se ještě pokusí o něco s uneartlým Hell’s tunder ale nezabije mě. 2:0


3. kolo – Hříbek (UBW artefakty)
Jelikož jsem včera hrál hodně podobný balík tak jsem veděl co mám čekat. Hod kostkou opět prohrávám. Za to ruka je perfektní. Malí rychlí bijci podpoření smažením. Ja hraju jako první potvoru rip-clan crashera a hned ho sjíždím na 18. Hříbek odpoví 2/2 s lifelinkem a začne mě také sjíždět, takže preventuje crashera. Já tam ale vyndám další malé potvory a začnu útočit ve velkém. Hříbek mi něco zničí 2 potvory ale pořád je to málo. Já mam ruku plnou potvor a enchantů. Když na svoji tři trojku hodím +3/+0 je konec.
Druhá hra je podobná, Hříbek se jenom víc brání a na chvíli se dostává do tlaku. Já mu ale zabiju boltem 2 potvory a poměr sil je najednou v můj prospěch. Hříbek mi ještě ubírá životy přes zákeřnou jedna jedničku a černým kalichem (tím, co jarda zabil kroupíka :D). Chvíli se snaží zdržovat nějakám nicěním, ale proti mým potvorám které hraju každé kolo nemá šanci. Vcelku hladké vítězství. 3:0.


4. kolo – Tomáš (RGW)
Posledním protivníkem je Tomáš, který mě včera ve finále porazil. Takže ho chci dostat za každou cenu. První hru si moc nepamatuju. Oba sme na stůl sázeli nějaké potvory. Já sem měl naštěstí na ruce víc fritování takže sem vyhrál.
Druhá hra byla zajímavější. Ve druhém kole vyložil sigiled paladina. Já jsem odpověděl bohužel jenom picačem. Na ruce sem měl charm, který jsem si chtěl nechat na horší časy. Paladin mě nekompromisně jezdí.Ve čtvrtém vyložím 2/2 elfa. Do šestého kola stabilizuju mana bázi. Jednou ho projedu elfem, ale pak už musím obětovat slabé potvory do bloku. Když už to vypadá dobře, začne vykládat svoje pašíky. Dneska mám štěstí a topdeckuju 5/3 first strike. Další karta je 5/5 pašík, který zastaví jeho nápor. Dvě kola budujeme armádu a já ho postupně střílím picačem. Je to 12:8 na životy. Vyloží 5/6 pavouka, má asi o dvě potvory víc. Díky pavoukovi se ale kompletně zatape a ve hře má jenom potvor s brutální silou ale bez jakýchkoliv efektů. Teď přichází čas na charm. Na konci kola mu picač ubere jeden život. V mém kole ho picnu znovu a je na deseti. Charmem mu tapuju všechny potvory a vyhrávám. 4:0


Závěř Jako první jsem skončil.Potom Hříbek, Tomáš, Hanz, Aleš a Jarda. Draft se podle mě docela vyvedl i když nás bylo šest. Asi nikdo nečekal že v těch boosterech otevřeme tak špatné karty. Díky tomu sem se zbavil všech zbývajících boosterů. Byl tam akorát Tezzeret a Stoic Angel. Na příště sem sehnal Lorwyn+Morningtide protože Alara dost lidem leze krkem :D. Draft jsme odehráli za 3 hodiny !!!


Report jsem neměl v plánu napsat tak jsem neměl žádné poznámky, proto může být historicky nepřesný. Omlouvám se (hlavně Hanzovi) za případnou mystifikaci. :D

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář