Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report z pátečního draftu

8. 11. 2008
by Čut

          1. Setkání magicu
  Dne 7.11.2008 se mělo uskutečnit již několikáté setkání hráčů magicu v Třebíči – to bylo známo již dlouho dopředu. Co ale nebylo známo, bylo místo, kde turnaj odehrajeme. K formátu turnaje: mělo se jednat o limit (boosterdraft Alary). Nejprve jsem očekával vstupné 300 kč a ceny kromě redraftu i boostery, kluci se ale pak dohodli, že vstupné bude lidových 200 kč a cenou bude pouze redraft. Což se postupem času ukázalo jako dobrá volba (zvlášť, když kluci potom boostery od Peldy hromadně nakupovali á 65 kč a nebylo tam vůbec nic – že Jarku? :p) ). Vraťme se ale k místu – po určitých peripetiích nám Hříbek ochotně propůjčil jeho (tedy až potom, co se jeho rodiče odstěhují na chalupu :) ) byteček. Ještě bych se měl asi zmínit, že místní magicáři se toho vůbec nebojí a hned na 8.11. v devět ráno měli naplánovaný další draft (a to ještě na devět ráno v Borovině), což vzhledem k tomu, že jsme končili po půlnoci, je obdivuhodný výkon.


          2. Pohodová atmosféra
  Přišel jsem asi o pět minut později a viděl jsem, že všichni jsou dostatečně nažhavení. Teda až na Peldu, ten se snažil rozchodit DCI reporter, což se k naší velké chybě, nepodařilo rozchodit (viz. dále). Na Marie Majerové 742 (t.č. byt hříbkových rodičů) vůbec vládla pohodová atmosféra a to je třeba ocenit. Vytvářeli ji tito hráči: Pelda, Hans (s výbornou náladou), Jarek, Déťa, T. Kroupa, Hříbek, já a Michal „žabák“ Kolář. Rozhodili jsme zasedací pořádek a šli otevírat boostery.


          3. Samotný draft
  Seděl jsem vedle Hříbka s žabákem. Čas od času něco přišlo, ale nebyla to žádná sláva. Vzhledem k tomu, že mi došly dvakrát červenomodročerné spektry, tak jsem je bral a postavil balík kolem nich. časem došly tři Cancely, dvě černé kapsule, dvakrát zabíjení, obětuj creature, destroy target creature…vrcholem měl být infest. Jako hlavní cena byl Sharkhan, nejdražší karta edice. To byla dostatečná motivace :).


          1. kolo
  V prvním kole jsem dostal Tomáše Kroupu (pozdějšího vítěze). V prvním kole jsem ho umíchal, nedošlo mu skoro nic a když něco došlo, dostalo to cancelem. Situaci se pokusil zvrátit Sharkhanem, ale byl vytrikovaný, a příští kolo ho zabila kombinace spectra (unearth) + přímé 3 dmg.
  V druhé hře to bylo podstatně zajímavější. Tomáš hrál big green creatures, naštěstí pro mne, neměl příliš rychlých malých bytostí, což byla výhoda, mohl jsem si na něj počkat cancelama, či přímým zabíjením a zároveň ho dostat pod tlak letcema. Byla to vítězná strategie, ačkoliv to bylo o fous. Jeho střelec mne poctivě uhlodával a zastavil jsem se na dvou životech. 1:0


          2. kolo
  V druhém kole jsem potkal Jardu Vorozbjanskeho a historie se opakovala. V prním kole byl umíchán, nejprve mulligan, pak jedna mana a dlouho nic. To už se rozjely spektry a vítězství bylo mé.
  V druhé hře byl jarda s úvodní rukou spokojenější. Mám pocit, teď už si nevzpomínam stoprocentně, že jsem úvodní tlak spláchl infestem, pak jsme se chvíli přetahovali a tapač cílových permanentů fungoval velmi dobře. Hru mi vyhráli letci a rovněž 4/2 s firststrikem za 1UBR. 2:0


          3. kolo
  Martin Pelikán, soupeř měl také dvě výhry, že by feature game ? :D. V první hře mi absolutně nic nepřišlo a Martin to měl dobře udělané. Hrál „kombo UWB Artifact se spoustou podpůrných kartiček“. Silnou částí jeho balíčku byl regenerátor artefaktů a taky spoustu silným malých potvůrek. Než jsem se vzpamatoval, tak mě ulítal. Mám dokonce pocit, že winning card bylo Ultimatum :).
  V druhé hře jsem potřeboval silně nadprůměrné draw a to přišlo. Spectry udělaly kus práce, přišli dva tapači cílových permanentů a dokonce jsem ukázal dva cancely. Bylo to 1 : 1. A šlo se na třetí hru.
  Tady se musím zastavit a říci, že je skutečně škoda, že program reporter nebyl funkční. Měl jsem pocit, že hru jsme hráli skutečně dlouho a myslím, že jsme dohráli po limitu. Tím nechci upřít Martinovo vítězství, měl to lepší, zasloužil si vyhrát, ale škoda toho DCI reporteru….
  Třetí hra mi nepřišla kvalitně. Poměrně rychle jsem se dostal pod tlak 2/1 sov, ty dostaly infestem, potom letcy za dvě many 2/2 se spirit linkem, to už jsem mohl těžko myslet na zvrat. Ikdyž jsem se bránil dlouho a statečně, prohrál jsem vcelku jasně. 2 : 1


          4. kolo
  Martin Marek alias Detektiv. Detektiv měl silné RG aggro se spoustou fritu (aspoň my to tak přišlo). Na úvodní ruku jsem dostal spoustu kvalitních tricků a myslel jsem, že mám autowin. Stačilo, aby došlo par kreatur a bylo vymalováno. Lízal sem další kvalitní tricky, ale bytosti žádné. Mezi tím mne ukousávali jedna jedničky a když už jsem se chtěl rozjet (rozuměj došly bytosti), soupeř dvakrát zacyklil necountrovatelných 6 dmg do mne a vzhledem k tomu, že jsem měl dvanáct životů, byl konec.
  Detektiv byl sám překvapený, „po prvním kole - ty nemáš žádné bytosti?“. Druhou hru bytosti došli a byla to férová hra, kterou jsem vyhrál o kolo. Velkou práci udělali spektry, bylo zajímavé sledovat, jak soupeř zahazuje zabíjení atd. :)
  Tady se musím zastavit po druhé a říci, že je skutečně škoda, že program reporter nebyl funkční. Měl jsem pocit, že hru jsme hráli skutečně dlouho a myslím, že jsme dohráli po limitu. Tím nechci upřít Martinovo vítězství, měl to lepší, zasloužil si vyhrát, ale škoda toho DCI reporteru….
  Třetí hra byla dlouho napjatá, rozhodla střední fáze hry, kdy soupeřovi pašíci chodili a mne došlo 6 zemí za sebou. I tak to bylo skutečně napínavé a soupeř mne ujel na poslední chvíly… 2 : 2


          5. kolo
  Poslední hra s Hansem byla už z mé strany silně rezignovaná. Po nadějném vstupu do turnaje přišli dvě „divné“ prohry a nelze se divit, že jsem prohrál i po třetí za sebou.
  První hru mi nedošla žádná jiná mana než černá, druhou hru to měl prostě soupeř lepší a rychle vyhrál 2 : 0… 2 : 3


          Redraft
  Redraft probíhal v klidu, celkový vítěz byl Tomáš Kroupa (Sharkhan), druhý Martin Pelikán (Ajani Vengeant), pak Hans, Detektiv. Na chvostu jsem byl já, Jarek, hříbek(ten si spravil chuť druhý den, kde byl celkově druhý), žabák . Ačkoliv to tedy dopadlo z mé strany neslavně, měl jsem z turnaje a všeho okolo výborný pocit. Skvěle jsme zahráli…


          Sobotní draft   Toho jsem se neúčastnil, takže doufám, že se tu objeví nějaký report…


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nice

(jaro, 8. 11. 2008 15:47)

jj dobré .) lepsší než některé na cmusu

dobrá práce

(pelda, 8. 11. 2008 15:39)

pěkný report, chválím :)