Jdi na obsah Jdi na menu
 


Minireport z preview M11 v nové jihlavské herně Pod Kotlem

16. 7. 2010

 Nejprve se musím přiznat, že report píšu s týdením časovým zpožděním a navíc bez jakýchkoliv poznámek, které ani nikdy nevznikly, takže raději nebudu zabředat do podrobností - určitě by nebyly přesně popsány. To jen tak na úvod, abych zchladil případné rádoby kritiky chytající za každé slovo :-).

Turnaj měl zajímavou předehru, když jsem se v sobotu večer na rychlo dozvěděl, že Petr Slavíček nepojede a tak jsem nabídl místo v autě Jarkovi (volal jsem mu, nebral to, takže jsem to vzkázal po Čikynovi). V neděli ráno mi volá Jarek cestou na autobus (!), co jsem mu tak nutně večer potřeboval, říkám mu, že bych ho nabral, ale že je moc brzo, že vyjíždíme až za hodinu. Jarek nicméně potvrdil, že si rád tu hodinu na nás počká...skutečně,  o půl devaté stál na domluveném místě, poté jsme nabrali Čikina a také Michala Koláře a "tým" byl kompletní :-).


V Jihlavě jsme chvíli bloudili, než jsme našli cestu do nové herny,  za každé špatné odbočení jsme vynadali Žabimu (Michal Kolář). Ještě trocha problémů s vybráním správného parkování a vstupujeme do luxusní, nové herny, kde už se na kluky smály možná i lehce orosené lahvové desítky - no nesmály se příliš dlouho, Jarek do sebe hned jednu naklopil a Čikyn taktéž :-). Hodil jsem pokec s klukama z Jihlavy, viděl jsem několik nových mladých tváří, tj. tváří, které neznám a Fido s Dejvem se chopili organizace. 

Sepisoval jsem lehce nadprůměrný balíček, který až na zeleného planeswalkera, neměl nic moc zajímavého. Abych řekl pravdu, vlastně jsem to vůbec neřešil, protože by to byla ztráta sil. Zajímavější bylo až to, co mi přidělil Findy, tj. můj hrací balíček, za který jsem zaplatil 600 kč českých, za což jsem mu i patřičně poděkoval. Balíček byl luxusní R B, se 7 zabíjeními, dvěma lava axe, dvěma draky 4RRR a také kalichem a exilovací zemí. Byl jsem nadšený - potenciál balíčku byl jasně vidět. Snad poprvé, co jsem byl na preview, jsem cítil, že ta top 8 by tam prostě měla být :-). Ještě jsem zapomněl zmínit silnější karty - nantuko shade, banshee, černé vracení potvory z jakéhokoliv hrobu pod mojí kontrolu, lízni dvě, uber dva životy, diskartace dvou karet, červený nový fork...

1. kolo Jan Findejs

1:2...snad jen zmíním, že po stavu 1:1 jsem v rozhodující třetí hře zahrál diskartaci dvou karet, jenže jsem tak nasměroval tempo na fidovu stranu (vytáhl místo diskartace do hry green creature s abilitou guerila tactics, tušim 4/4). Úsměvné bylo také to, jak se Jan tvářil, když měl proti sobě dva aktivní draky na stole (druhá hra).

2. kolo Marek Prokeš

Soupeř se mi zmínil, že je lehce pod vlivem, včerejší párty prý byla hodně dobrá. Bylo to chvílema i vidět (no pak se mi Marek přiznal, že to vlastně vůbec nedává). Nicméně balíček měl slušný W aggro se splashí, ale počet mých zabíjení byl příliš velký.

 2: 0

3. kolo p.Vítek

Hrál tuším černo zelenou, přejel jsem ho draky :-). Víc si fakt nepamatuju.

2:0

4. kolo Jan Rod

Hrál velmi, velmi dobrou zelenou s červenou na splash, musím říci, že jsem se fakt zapotil a několikrát pomohla diskartace v pravou chvíli. Takový počet hratelných uncommonů a rarů v jedné barvě jsem dlouho neviděl. To jsem ten den neměl ani já, ani sám pan Čejka (viz. dále)

2:0

5. kolo Martin Dvořák

Martin je sympatický hráč a hry s ním mne baví, takže jsem se bavil i teď. Obě kola byla napínavá, ovšem s tím, že pokaždé byl tlak na moji straně. V jednu chvíli se Martin pokoušel otočit situaci Sun Titanem, kterého jsem mu trapně zabil (tuším Doomblade?) a pak vzal pod svoji kontrolu (červné vracení). Tím jsem si vrátil Doomblade a bylo vlastně po hře :-)

2:0

6. kolo Jiří Balcar

remíza

celkově tedy 4-1-1 a třetí místo a velká radost z Top 8. Musím vyzdvihnout i výkony ostatních Třebíčáků, do top 8 se dostali hned 4 - Martin Čejka, se svojí monstrózní bílo zelenou (dva andělé, zelený planeswalker, spoustu mini i středně velkých prasátek, pacifismy...prostě bomba balíček :)). Jaro Vorožbjanskij (nyní Horský), postupoval z druhého místa (hned po Balcarovi), asi měl podobný balíček jako já, ovšem bez draků. Drahoš Havlíček junior si urval slot v posledním kole v napínavé bitvě. Bohužel víc Vám k němu neřeknu :-). 

TOP 8

 V topce jsem na preview poprvé, takže zaplatím nováčkovskou daň. Jak jsem někde řekl, neumím improvizovat, takže nové situace příliš nezvládám :-). Hrál jsem opět s Martinem Dvořákem, a hle, v první hře si zamíchám i celý sideboard do balíčku a nic netušíc hraju s ním a divím se proč mi nechodí mana. V druhé hře, jsem si skutečnost uvědomil, ale dostal jsem color screw a bylo po všem :-). I tak jsem ale spokojený. Třebíčský Martin Čejka si povodí Drahoše Juniora (je tedy v semifinále), Jaro dostane od Dejva a semifinále doplní Honza Findejs. Čikyn semifinále právě s Honzou sice prohrává, ale také nemusí smutnit. Otevře např. Time Reversal.

Unavení (někteří i po vypitých pivech) se vracíme domů, vedeme lapidární bezduché řeči téměř o ničem a dobře se přitom bavíme :-). Tak na limitu zase někdy...Čut

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Martin Čejka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil 4.0 is decoding 99% types of captcha

(MashaboB, 12. 12. 2017 21:24)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Cílení

(Tomáš Kroupa, 22. 7. 2010 15:51)

Pokud je ta 8/5 v hrobě tak bych neměl strach jí zacílovat.

aha, tak to mne Martin parkrat osvacil

(Cut, 18. 7. 2010 16:45)

a ja jeho de facto taky :-). Kdyz uz jsme u toho, v hrobe lezi zelenej 8/5, ktery muze byt cilem jen zelenych kouzel a abilit. Zahraji cerne vraceni jakekoliv bytosti do hry pod moji kontrolu. Muzu ho zacilovat nebo ne?

(Jaro, 18. 7. 2010 0:01)

Pěknej report .) Balíček sem měl uplně jiný než ty :) až na Doomblade a nantuka, nicméně bez royal assasina bych vyhral asi jen jednu hru :D a ještě mi vysvětli jak sis Sun titanem vrátil Doomblade :)

Re:

(Cut, 18. 7. 2010 10:38)

Uplne jednoduse> Whenever Sun Titan enters the battlefield or attacks, you may return target permanent card with converted mana cost 3 or less from your graveyard to the battlefield. Prisel do hry pod moji kontrolu. Doom Blade v me zone(hrobe) se mi vratil do me zony (ruka).

Re: Re:

(Jaro, 18. 7. 2010 15:32)

Jak napsal Aleš .) titan vraci jen permanenty, takže všecko co můžeš položit na stůl

to Čut

(Aleš, 18. 7. 2010 12:07)

Sun Titan nevrací do ruky a za druhé Doom Blade přece není pernament, takže sis ho vrátit nemohl.

TOP 8

(Cut, 18. 7. 2010 10:42)

Vitez David Hrejsa, pote...Jan Findejs, Martin Cejka, Martin Dvorak, Jiri Balcar, Jaro Horsky, Martin Tucek, Drahomir Havlicek Jr.

oprava

(ciky, 18. 7. 2010 0:29)

fajne clanek az na to ze se pisu s tvrdym y po k takze cikyn ke konci jsi to ale napravil.

Re: oprava

(Cut, 18. 7. 2010 10:38)

JJ, rano jsem dodelal jeste mensi korektury :)

...

(David, 18. 7. 2010 6:57)

Moc pěkné počtení, díky.